Wrzesień nad morzem Kąty Rybackie - 3 najlepsze atrakcje

Wyjazd w celach wypoczynkowo-turystycznych nad morze w Polsce dość powszechnie uważa się za domenę okresu wakacyjnego. W końcu to latem panuje najlepsza do takich wypraw pogoda. Jednak wrzesień również warto brać pod uwagę, nawet w przypadku tak małych miejscowości jak Kąty Rybackie. Nie tylko z powodów ekonomicznych (generalna obniżka cen w obiektach noclegowych),ale też z uwagi na nieco inne atrakcje turystyczne.

Leżenie na plaży, cieszenie się słońcem i wodne szaleństwa w stosunkowo ciepłym morzu to coś, czego we wrześniu lepiej nie oczekiwać. Co wcale nie znaczy, że dostępne już po wakacjach alternatywy w Kątach Rybackich i pobliskich miejscowościach nie gwarantują równie przyjemnych doznań. Noclegi.net.pl prezentują subiektywny ranking trzech najlepszych w tym momencie atrakcji:

1. Muzeum Zalewu Wiślanego - bardzo dobry sposób na poznanie lokalnej historii, a także specyfiki warunków naturalnych. Ekspozycje w Muzeum Zalewu Wiślanego - zamiejscowym oddziale gdańskiego Narodowego Muzeum Morskiego - koncentrują się na przedstawieniu turystom dziejów miejscowego szkutnictwa i rybołówstwa. Zapewne na tych, którzy odwiedzą Kąty Rybackie i zdecydują się kupić bilet na rzeczoną wystawę, największe wrażenie zrobią oryginalne, niegdyś powszechnie wykorzystywane na Zalewie Wiślanym łodzie żaglowe: takimi atrakcjami są zwłaszcza żakówka i 10-metrowy barkas. Od pierwszego września do końca grudnia muzeum będzie czynne w godzinach 9:00-15:00, od poniedziałku do piątku.

2. Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej - mnóstwo dobrego w jednym miejscu, czyli zdrowy nadmorski klimat, przepiękne widoki (zwłaszcza, że wrzesień zdradza już pierwsze symptomy złotej, polskiej jesieni) oraz odpowiednia dawka ruchu na świeżym powietrzu. To najważniejsze atrakcje, jakie czekają na turystów wybierających się na piesze, rowerowe bądź konne wycieczki po malowniczych terenach rezerwatu Kormoranów i Czapli Siwej pod Kątami Rybackimi. Oczywiście nie trzeba specjalnie przypominać, że na terenie chronionej przyrody wolno poruszać się wyłącznie po wytyczonych trasach. Zejście ze ścieżek może mieć przykre konsekwencje - i nie chodzi tu o ewentualne kary finansowe, a trudne do nadrobienia straty w delikatnym ekosystemie.

3. Kościół św. Marka Ewangelisty - niby całkiem nowy, gdyż wybudowany w 1995 roku, a jednak bardzo tradycyjny kościółek. Świątynia parafialna w Kątach Rybackich swoją architekturą i wyglądem zewnętrznym ewidentnie nawiązuje do typowych dla regionu szachulcowych konstrukcji domów podcieniowych. Niemałą atrakcją dla zwiedzających kościół św. Marka Ewangelisty będą marynistyczno-rybackie detale, jak np. koło sterowe na ambonie, ołtarz główny w kształcie morskiego głazu, świeczniki w kształcie kotwiczek czy podwieszony pod sufitem duży model barkasu - typowej dla regionu żaglówki. Warto też zwrócić uwagę na wierną kopię augsburskiego obrazu J.G.M. Schmidtnera “Maria Rozwiązująca Węzły”. A jeśli chodzi o nabożeństwa, to we wrześniu należy się spodziewać że będzie ich nieco mniej, z uwagi na zakończenie sezonu turystycznego.

Galeria
Dodano: 2017-09-15 11:23:00

Komentarze (2)
Anonim
15.09.2017 12:54

Kompletnie nie mam pojęcia o ptakach i birdwatchingu, z przyrody też generalnie jestem całkiem zielony, ale zapytam: rezerwat utworzono ze względu na tereny lęgowe. We wrześniu, jako że robi się coraz chłodniej i zima coraz bliżej, podejrzewam jest już dawno po wylęgu. Więc - jest szansa zobaczenia kormoranów i/lub czapli na żywo, czy wszystko się już przeniosło na południe czy gdziekolwiek indziej?

Anonim
15.07.2019 08:19

Mamy zamiar jechać na urlop do Kątów Rybackich właśnie we wrześniu. Myślę, że wycieczka do rezerwatu Kormoranów i Czapli siwej będzie na pewno na liście miejsc do zobaczenia.

Dodaj komentarz