Kąty Rybackie pod turystyczną lupą - O rybakach odesłanych do kąta nic nie wiemy

Choć żeby dojść z Kątów Rybackich na bałtyckie plaże trzeba się “przedzierać” przez bite półtora kilometra lasu, to nikt nie ma najmniejszych wątpliwości przy nazywaniu tej pomorskiej wioski kurortem nad morzem. Tak, jakby Zalew Wiślany nad którym leżą miejscowe przystanie i port, był kompletnie nieistotny z punktu widzenia turystów… A już całkowicie poważnie: Kąty Rybackie to jedna z ciekawszych miejscowości we wschodniej części polskiego Pomorza i jest mnóstwo dobrych okazji, aby przekonać się o tym osobiście.

Weekend we dwoje w Kątach Rybackich - mała miejscowość, piękna okolica, tylko ona i on: razem. Niby ckliwy i przesłodzony opis, ale do klimatu romantycznego weekendu we dwoje w Kątach Rybackich może pasować jak ulał. Cudowne okoliczności przyrody na Mierzei Wiślanej, kameralna miejscowość z rybackimi tradycjami i portem z białą flotą (skromną, ale zawsze) oraz masą sprzętu wodnego - na wycieczki razem z drugą połówką idealnie. Dodatkowe atrakcje na weekend we dwoje, jak np. zabiegi SPA specjalnie dla par, mogą zapewnić zakochanym pakiety pobytowe, jakie oferuje część obiektów noclegowo-wypoczynkowych z Kątów Rybackich.

Odnowa biologiczna w Kątach Rybackich - niby niewielka i mało znana miejscowość, a nawet tutaj powstały hotele i ośrodki wypoczynkowe z zapleczem SPA & Wellness. A to najlepszy dowód na to, że turyści zjeżdżający do Kątów Rybackich po prostu potrzebują i oczekują usług z zakresu odnowy biologicznej. Zawrotne tempo nowoczesnego świata wyciska z ludzi wszystkie soki, a dzięki profesjonalnym masażom i innym zabiegom da się błyskawicznie wrócić nie tyle do stanu używalności, co do pełni sił. Odnowa biologiczna zapewnia potężny energii, a Kąty Rybackie mogą już zapewnić taką kurację.

Sylwester w Kątach Rybackich - na święto Nowego Roku okolicznościowa impreza sylwestrowa jest oczywiście całkiem istotna, ale przy wyjazdach często spada na drugi plan. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowości jak Kąty Rybackie, gdzie sylwester z występami wielkich gwiazd muzyki na żywo jest równie realny, co zdobycie mistrzostwa świata w piłce nożnej przez reprezentację Wysp Owczych. W dalekiej przyszłości teoretycznie możliwe, ale w praktyce totalna abstrakcja. Za to wypoczynkowo-turystycznych walorów sylwestrowi w Kątach Rybackich nie zabraknie: świeże powietrze, nadmorski klimat, urokliwe zakątki na spacery (np. Ławeczka Rybaka w Porcie),a przy sprzyjającej pogodzie nie tylko zbieranie bursztynów na plaży, ale też bojerowe szaleństwa na zamarzniętych wodach Zalewu Wiślanego.

Boże Narodzenie w Kątach Rybackich - o świętym spokoju w coraz bardziej zwariowanym okresie bożonarodzeniowym generalnie można tylko pomarzyć, ale są wyjątki od tej reguły. Wystarczy nie urządzać Wigilii u siebie w domu, lecz zabrać najbliższych na Boże Narodzenie do Kątów Rybackich i cały czas, który normalnie pochłonęłyby długie i wyczerpujące przygotowania, spędzić relaksując się razem z rodziną. Warunki będą ku temu doskonałe: zaciszna miejscowość, blisko do morza, kojąca nerwy przyroda Mierzei Wiślanej (np. w pobliżu rezerwatów kormoranów i czapli siwej),a w ramach bożonarodzeniowego prezentu: parę ciekawych atrakcji w pobliżu. Święto Bożego Narodzenia w Kątach Rybackich warto wykorzystać choćby na zwiedzanie kościółka św. Marka Ewangelisty, o Muzeum Zalewu Wiślanego już nie wspominając.

Andrzejki w Kątach Rybackich - w jakiś sposób intrygująca metoda na połączenie walorów odprężającego wypadu nad morze z niczym nieskrępowaną zabawą andrzejkową. Rzecz jasna po Kątach Rybackich trudno spodziewać się hucznych imprez z okazji andrzejek, ale dobrą potańcówką nie ma co gardzić. Tym bardziej, że co bardziej pomysłowi organizatorzy andrzejkowych szaleństw potrafią wprowadzać do oprawy muzycznej, wróżb bądź wszelkich konkursów elementy nietypowe, zaczerpnięte często z barwnej tradycji regionu. Mimo wszystko dla większości Kąty Rybackie to na andrzejki idealne miejsce, aby trochę się wyciszyć, odciąć od wszystkiego i cieszyć się unikalnym pięknem polskiej przyrody.

Boże Ciało w Kątach Rybackich - lato i sezon wakacyjny zbliżają się już wielkimi krokami, a zatem świąteczny długi weekend to dla kurortów nad morzem próba generalna przed najważniejszym, najintensywniejszym turystycznie okresem w roku. Nie inaczej mają się sprawy w Kątach Rybackich, na święto Bożego Ciała wszelkie atrakcje sezonowe (parki linowe, wesołe miasteczka, parki rozrywki, wypożyczalnie sprzętu wodnego) z zasady są już gotowe i tylko czekają na gości. Pogoda i nawet 4 dni wolnego również mocno zachęcają do tego, żeby w czwartek między 21 maja a 24 czerwca zrobić sobie parę dni przerwy. Z uwagi na dogodne warunki naturalne, Kąty Rybackie w Boże Ciało będą świetnym miejscem do spróbowania żeglarstwa, windsurfingu czy kajakowych wycieczek po licznych szlakach wodnych na przepięknych terenach Żuław Wiślanych.

Weekend majowy w Kątach Rybackich - majówka nad wodą zawsze spoko, tym bardziej kiedy można korzystać z dwóch tak dobrych akwenów: Zalewu Wiślanego i Morza Bałtyckiego. Kąty Rybackie z pewnością spodobają się tym, którzy w długi weekend majowy chcieliby sobie popływać. Rzecz jasna mowa o łodziach żaglowych, kajakach, motorówkach i innym sprzęcie pływającym - na swobodną kąpiel w majówkę raczej będzie ciut za zimno. Równie dobrym pomysłem na spędzenie przyjemnego weekendu majowego w Kątach Rybackich będą wycieczki po malowniczych terenach Mierzei Wiślanej i Żuław, np. Szlakiem Jantarowym.

Wielkanoc w Kątach Rybackich - kiedy najlepszym prezentem od wielkanocnego zajączka jest odrobina świętego spokoju i parę bezcennych dni relaksu. Wyjazd na Wielkanoc do Kątów Rybackich daje możliwość pominięcia znacznej części świątecznych obowiązków domowych, dając sporo czasu na regenerację i wypoczynek. Cudne okoliczności przyrody Mierzei Wiślanej, zdrowy nadmorski klimat, różnorodne aktywności na wyciągnięcie ręki, a do tego parę interesujących miejsc do odwiedzenia. Nieopodal Kątów Rybackich znajdują się m.in. Muzeum Zalewu Wiślanego czy Muzeum Bursztynu “Bursztynowa Komnata”, które Wielkanocą powinny być czynne dla gości.

Walentynki w Kątach Rybackich - coś w rodzaju romantycznej ucieczki na koniec świata, tyle że cokolwiek krótkoterminowej. Z pewnością o stosownie dla walentynek urocze plenery w Kątach Rybackich zakochane pary mogą być zupełnie spokojne (np. Ławeczka Rybaka w porcie nad Zalewem Wiślanym),tak samo jak o rozmaite atrakcje i rozrywki. W tej kwestii ogromną rolę mają do odegrania walentynkowe pakiety specjalne, oferowane w niektórych ośrodkach wypoczynkowo-noclegowych. Za ich sprawą Kąty Rybackie mogą zaproponować zakochanym takie przyjemności na walentynki, jak SPA & Wellness dla dwojga czy romantyczne rejsy po wodach zalewu.

Ferie zimowe w Kątach Rybackich - propozycja dla tych, którzy ponad narciarskie szaleństwa stawiają sporty ekstremalne na lodzie. Otóż w czasie ferii zimowych Zalew Wiślany często skuty jest grubą warstwą lodu, a to znaczy że Kąty Rybackie charakteryzują się niezłymi warunkami dla bojerów, iceboardingu oraz pokrewnych dyscyplin. Również osoby kompletnie niezainteresowane takimi formami spędzania wolnego czasu znajdą tutaj coś akurat dla siebie. Ferie zimowe i sezon sztormowy na Bałtyku aż proszą się o to, żeby z Kątów Rybackich udać się na plażę i poszukać bursztynów, których w tej części Zatoki Gdańskiej dostatek.

Dzień Kobiet w Kątach Rybackich - wprawdzie nazwa miejscowości kojarzy się z typowo męską profesją, to w święto 8 marca kobiety mogą poczuć się tutaj nawet lepiej niż przysłowiowe ryby w wodzie. Okolicznościowe oferty na Dzień Kobiet pewnych obiektów wypoczynkowych z Kątów Rybackich gwarantują paniom bardzo przyjemny turnus. Zwykle najbardziej docenianym punktem programu pobytu są zabiegi SPA & Wellness: relaksacyjne, pielęgnacyjne, odprężające etc. A to nie wszystko, w czasie Dnia Kobiet w Kątach Rybackich mogą też pojawić się inne miłe niespodzianki, jak zamknięte imprezy, ciekawe warsztaty (np. wyrabiania bursztynowej biżuterii) czy występy artystyczne.

Wakacje w Kątach Rybackich - ciepłe lato, wspaniale fotogeniczne krajobrazy, plaża nad morzem, a na dokładkę całe mnóstwo atrakcji w sumie sezonowych. Kąty Rybackie w wakacje wręcz skrzą się od różnego rodzaju możliwości, kuszących wczasowiczów na każdym kroku. A to wybrać się z portu na turystyczny i/lub wędkarski rejs po Zalewie Wiślanym, a to byczyć się przez cały dzień na plaży, a to pójść do objazdowego wesołego miasteczka, a to pojechać na małą wycieczkę do Krynicy Morskiej, Stegny, Jantaru czy Nowego Dworu Gdańskiego… Na wakacjach w Kątach Rybackich warto pomyśleć nad żeglarstwem i kajakowymi wyprawami, warunki wodne Zalewu Wiślanego i Żuław już teraz są niczego sobie, a w niedalekiej przyszłości sieć szlaków ma być jeszcze rozbudowana.

Jesień w Kątach Rybackich - niby koniec lata i sezon jesienny oznaczają masowy exodus turystów z małych miejscowości nad morzem, co jednak wcale nie jest równoznaczne z nagłym odcięciem większości atrakcji. Jesienią Mierzeja Wiślana wygląda nawet lepiej (nie ma to jak jesienne bogactwo kolorów),a Kąty Rybackie nadal zapewniają świetne warunki do wypoczynku. Ba, na jesieni pod pewnymi względami może być znacznie lepiej niż w szczycie sezonu letniego. Spokojniej, więcej miejsca na plaży, korzystniejsze ceny za noclegi - jesień w Kątach Rybackich to z pewnością oferta godna rozważenia.

Weekend listopadowy w Kątach Rybackich - tak dla odmiany, wypoczynek nad morzem i odcięcie się na chwilę od wszystkiego zamiast kolejnej politycznej zadymy na Święto Niepodległości. Teoretycznie dzień Wszystkich Świętych też stwarza sposobność na długi weekend listopadowy, ale to święto o zupełnie innym charakterze i raczej niewiele osób zdecydowałoby się przyjechać do Kątów Rybackich. Jednak branża turystyczna ma swoją specyfikę, więc pojawienie się takowych pakietów już na pierwsze dni listopada nie będzie niczym nowym ani zdrożnym. A ze względu na piękne położenie, Muzeum Wiślanego i inne (głównie około-portowe) atrakcje, Kąty Rybackie stanowią ciekawy kierunek na listopadowy weekend.

Galeria
Dodano: 2017-08-09 09:54:00

Komentarze (2)
Anonim
9.08.2017 14:16

Tamtejsi rybacy jak najbardziej mogą czuć się odstawieni do kąta, biorąc pod uwagę całe to bicie piany i brak konkretnych działań w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Ad rem - same Kąty Rybackie jako miejscowość wypoczynkowa sprawdza się przynajmniej przyzwoicie. Szkoda że na plażę trzeba tyle drałować, ale po dotarciu na miejsce mijają wszystkie dąsy. PS Fajne fotki kościółka Wam wyszły ;).

Anonim
9.10.2017 14:20

Duża odległość od plaży może zniechęcać do wyjazdu do Kątów Rybackich, ale może to być też dużym plusem, bo oznacza to zapewne mniej turystów niż w innych miejscowościach.

Dodaj komentarz