Trasy dla piechurów

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Pójść tam, dokąd nogi poniosą - brzmi jak doskonały i spontaniczny pomysł na wycieczkę. Przynajmniej w jedną stronę, gdyż powrót bywa już mniej przyjemny. Zwłaszcza, kiedy drogi powrotnej trzeba szukać gdzieś głęboko w leśnej głuszy, przysłowiowo odciętej od świata i poza zasięgiem urządzeń mobilnych. Dlatego też czasami lepiej trzymać się ubitych i starannie oznakowanych szlaków. Miłośnicy pieszych wędrówek mają do wyboru dwie główne trasy, prezentujące pełnię żuławskich uroków.

Podstawowym wyborem zapalonych piechurów powinien okazać się Szlak Jantarowy. To liczący ok. 52 km, oznaczany na żółto fragment słynnej w pewnych kręgach turystów “E-dziewiątki” - czyli Międzynarodowego Dalekobieżnego Szlaku Pieszego E-9, biegnącego od portugalskich wybrzeży Atlantyku po estońskie brzegi Morza Bałtyckiego. Na omawianym odcinku biegnie m.in. przez Mikoszewo, Jantar, Stegnę, Sztutowo, Kąty Rybackie, Przebrno oraz Krynicę Morską.

Komu nie w smak spacery po osi wschód-zachód, może wybrać wytyczony po linii północ-południe niebieski Szlak Nadwiślański. Zgodnie ze swoją nazwą, w przeważającej części biegnie wzdłuż koryta Wisły. Po wschodnich brzegach, na odcinku Mikoszewo-Sztum przez 76 kilometrów. Po drodze mija się m.in. Drewnicę, Żuławki, Nową Cerkiew, Lisewo, rezerwat Mątowy, Białą Górę czy… Piekło.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
6.09.2019 16:00

Uwielbiam piesze wycieczki, ten szlak Jantarowy jest czymś o czym myślę od kiedy zarezerwowałam wakacje na wrzesień w Jantarze haha

Dodaj komentarz
Lokalizacja