Skimondo

 • Ocena
 • Dla dwojga
 • Dla dzieci
 • Dla dorosłych
 • Dla seniorów
Opis

Całoroczne centrum sportów zimowych, funkcjonujące bez naturalnego stoku czy pojedynczego płatka śniegu. Po prostu Skimondo w Gdańsku to kryty, sztuczny stok narciarski - bodaj jedyny w całym Trójmieście i jeden z niewielu nad morzem w Polsce. Taki obiekt świetnie nadaje się zarówno do bezpiecznej nauki jazdy na nartach i/lub snowboardzie, jak też przygotowania się do sezonu zimowego.

Gdańskie Skimondo posiada dwa szerokie, długie na niespełna 10 metrów i nachylone pod kątem 13 stopni taśmociągi z imitującą śnieg nawierzchnią. Na jednym może jeździć do 3 osób jednocześnie. Sztuczne stoki narciarskie działają na zasadzie zbliżonej do stacjonarnych bieżni. W zależności od potrzeb i umiejętności zjazdowca, prędkość ruchu wynosi od 3 do 25 kilometrów na godzinę - co daje wrażenia jak przy 70-80 km/h w górach. Jedna sesja na stoku Skimondo trwa 10 minut, co przy maksymalnej szybkości stanowi odpowiednik ok. 4 kilometrów naturalnej trasy narciarskiej. Cały symulator posiada taką konstrukcję, że aktywowane są dokładnie te same partie mięśni, co w trakcie jazdy w górach.

Naturalnie w Skimondo można wziąć lekcje jazdy na nartach/snowboardzie z wykwalifikowanymi instruktorami. O wypożyczalni sprzętu i serwisie narciarskim już nie wspominając. Poza tym są też specjalne oferty dla firm, grup zorganizowanych czy na imprezy okolicznościowe w rodzaju urodzin dla dzieci. Dodatkową atrakcją Skimondo w Gdańsku jest strefa wypoczynku z mini-barem, transmisjami sportowymi oraz goglami wirtualnej rzeczywistości.

Cennik

Ceny jazd i treningów na sztucznym stoku narciarskim Skimondo w Gdańsku - stan na czerwiec 2018:

 • 15 zł za jedną 10-minutową jazdę
 • 69 zł za trening narciarski
 • 79 zł za trening snowboardowy
 • 138 zł za trening narciarski dla 2 osób
 • 158 zł za trening snowboardowy dla 2 osób
 • 300 zł/h za wynajęcie całego stoku

karnety narciarskie na zajęcia z instruktorem - 199-1670 zł, w zależności od liczby treningów (3-32)

karnety snowboardowe na zajęcia z instruktorem - 229-680, w zależności od liczby treningów (3-10)

wypożyczenie sprzętu - 2 zł/h kask, 4 zł/h skarpety narciarskie, 4 zł/h buty snowboardowe

Mini przewodnik

Dla wszystkich, którzy nawet nad morzem tęsknią za nartami i deską snowboardową. Skimondo w Gdańsku to kryty, sztuczny, całoroczny stok narciarski - a ściślej rzecz biorąc zaawansowane symulatory, idealne dla początkujących lub na przygotowania do zimy. Specjalne taśmociągi niezwykle wiernie oddają specyfikę ślizgania się po górskich, zaśnieżonych stokach.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
22.08.2019 09:56

Kurczę, takie Skimondo to jest dopiero czad! W życiu czegoś takiego nie widziałam, jadę do Gdańska za tydzień i może akurat uda mi się poszusować na zakończenie lata.

Dodaj komentarz
Lokalizacja