Ośrodek Sportów Konnych Lipce

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Spora, a na dodatek położona w nadzwyczaj malowniczym zakątku Trójmiasta stadnina. Ośrodek Sportów Konnych Lipce w Gdańsku leży na skraju bukowego lasu, w pobliżu dawnego dworku szlacheckiego - wystarczająco daleko od zabudowanego, gwarnego centrum. Z kolei odległość od bałtyckich plaż to ok. pół godziny jazdy.

Gdański Ośrodek Sportów Konnych Lipce służy zarówno sportowcom uprawiającym jeździectwo (miejscowy klub ma na koncie szereg sukcesów na różnych szczeblach rywalizacji),jak też nastawionym na czystą rekreację miłośnikom aktywnego wypoczynku. Pod względem infrastruktury stadnina prezentuje się bardzo dobrze: nowoczesne stajnie, duża i zadaszona hala ujeżdżeniowa, kilka placów treningowych z czworobokiem i wszelkimi przeszkodami, a do tego jeszcze specjalny wybieg dla koni. Śmiało można zakładać, że każdy znajdzie tutaj coś w sam raz dla siebie.

Ośrodek Sportów Konnych Lipce oferuje i naukę podstaw dla początkujących, i zaawansowane ćwiczenia dla doświadczonych jeźdźców, i przejażdżki w malowniczym plenerze. Poza tym stadnina w południowej części Gdańska organizuje rozmaite obozy, kolonie i wakacje w siodle oraz cykliczne zawody sportowe. Warto dodać, że na miejscu działają również hotel dla koni oraz Fundacja Integracji Społecznej OSK Lipce. Cele organizacji obejmują m.in. promowanie zdrowego stylu życia, wspieranie dzieci i młodzieży (także niepełnosprawnych) w wyczynowym uprawianiu sportu, organizowanie zajęć hipoterapeutycznych oraz leczenie i rehabilitację koni.

Cennik

Ceny jazd w Ośrodku Sportów Konnych Lipce w Gdańsku - stan na czerwiec 2018:

  • nauka podstaw - 24 zł za pół godziny albo 48 zł za godzinę jazdy
  • jazda indywidualna - 70 zł za godzinę
  • jazda w terenie - 80 zł
  • karnety na 4 lekcje podstawowe - 88 zł za sesje 30-minutowe, 176 zł za sesje 60-minutowe
  • półkolonie i obozy jeździeckie - 350 zł za tydzień
Mini przewodnik

Stadnina koni wraz ze wszystkimi sportowo-rekreacyjnymi przyległościami. W gdańskim Ośrodku Sportów Konnych Lipce odnajdą się zarówno początkujący, jak też startujący w zawodach jeźdźcy. W ofercie znajdują się i treningi na różnym poziomie zaawansowania, i jazdy terenowe, i hotel dla koni. Kompleks OSK Lipce ma wszystko, czego tylko koniarze mogą potrzebować.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
21.08.2019 10:14

Wow, jade w okolce Gdańska na wakacje i już wiem, że spędzę w Ośrodku sportów konnych długie godziny :D Jestem miłośniczką jazdy konnej więc to na pewno dostarczy mi wiele radości.

Dodaj komentarz
Lokalizacja