Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

To jest prawdziwa Arka Noego. Bezpieczny dom znalazły tu m.in.: antylopy bongo, oryksy arabskie, hipopotamy karłowate czy padlinożerne kondory wielkie, których w naturze już nie można spotkać. W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Wybrzeża (ul. Karwieńska 3) żyją zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Oprócz już wymienionych, można tu oglądać m.in.: pantery śnieżne, wilki grzywiaste, pingwiny tońce oraz inne ssaki i ptaki, a także gady, płazy, ryby i bezkręgowce.

Ogród został założony w 1954 r. na parkowo-leśnym terenie Doliny Leśnego Młyna, niedaleko od centrum Oliwy. Obecnie zajmuje powierzchnię ok. 120 ha. Na jego obszarze funkcjonuje także atrakcyjne dla dzieci Małe Zoo, jedyne miejsce w ogrodzie, gdzie można karmić i głaskać zwierzęta. Żyją tu osobniki odrzucone lub osierocone przez matki i wychowane przez pracowników zoo. Jest wśród nich ulubienica dzieci lama Dzidek, owce, świnki wietnamskie, króliki, świnki morskie, kózki karłowate. Przy okazji wizyty w ogrodzie chętni mogą odwiedzić Park linowy „Małpi Jar”, w którym urządzone są 3 trasy przewidziane dla małych i dużych gości zoo. Ci, którzy nie mają siły na przechadzkę po ogrodowych alejkach, mogą skorzystać z możliwości konnej przejażdżki po zoo albo wycieczki kursującą po ogrodzie kolejką retro.

Zgłodniali mogą posilić się w działających na terenie zoo punktach gastronomicznych lub w letniej restauracji „Łabędź”.

Mini przewodnik

Jedno z najsłynniejszych zoo w całym kraju. Gdański zwierzęcy ogród powstał w 1954 r. Zajmuje 125 ha, na których żyje blisko 1000 przedstawicieli 191 gatunków. Ważne są atrakcje dla dzieci - jak przejażdżki na konikach czy małe zoo, gdzie maluchy mogą nakarmić i pogłaskać przyjazne zwierzęta. Dodatkowo na terenie placówki można wybrać się do parku linowego.

Blogi

KM Studio może wykonać film promocyjny Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża kamerzysta Jelenia Góra


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja