Grodzisko archeologiczne

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Pozostałości po wczesnośredniowiecznej osadzie Pomorzan: początkowo regularnie badane stanowisko archeologiczne, z czasem przekształcone w muzealny, aczkolwiek żywy skansen. Sopockie Grodzisko w wyjątkowy sposób łączy tradycyjne oglądanie wystaw i eksponatów - mniej lub bardziej interesujących - ze specyficznym parkiem historycznych rozrywek.

Placówka podzielona jest na dwie części: pawilon wystawienniczo-edukacyjny oraz pieczołowicie zrekonstruowany gród obronny. Pierwsza z nich koncentruje się na prezentowaniu wiekowych, wartościowych reliktów i szeroko pojmowanej działalności kulturalnej. Ot, klasyczne muzeum - choć szeroko wykorzystujące multimedia i nowoczesne środki przekazu. Natomiast we “właściwym” grodzisku zaczyna się zabawa w podróże w czasie.

W warsztatach rzemieślniczych praca wre, wojowie ćwiczą się w rzemiośle wojennym, a kapłani odprawiają tajemnicze rytuały ku czci pogańskich bogów. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że turyści mogą wziąć w tym aktywny udział. Grupy zorganizowane mogą liczyć na bogatszy program atrakcji, m.in. gry terenowe, rekonstrukcje historyczne, tańce i koncerty muzyki dawnej… Jednak również turyści indywidualni mają szansę na skorzystanie z takich propozycji. Na terenie sopockiego grodziska regularnie organizowane są rozmaite wydarzenia specjalne - istnieje również możliwość zorganizowania imprezy okolicznościowej w mediewistycznych klimatach.

Grodzisko w Sopocie jest jednym z oddziałów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Cennik

Cennik Grodziska w Sopocie:

  • normalny bilet wstępu: 8 zł
  • ulgowy bilet wstępu: 6 zł
  • 4 lekcje muzealne, 5 wariantów zwiedzania: 6-17 zł/os.
  • programy specjalne na imprezy urodzinowe i okolicznościowe: od 400 zł
Mini przewodnik

Średniowieczny skansen połączony z bardziej tradycyjnym, choć nowoczesnym w formie muzeum historycznym. Obok wystaw reliktów przeszłości i multimedialnych ekspozycji działa tutaj mała osada, zapewniająca zwiedzającym unikalną podróż w czasie. Sopockie grodzisko archeologiczne pozwala dosłownie na własnej skórze poczuć, jak wyglądało codzienne życie (i zabawy) naszych przodków.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
3.09.2019 15:57

Grodzisko to wspaniałe, historyczne miejsce. Na pewno warto je zobaczyć będąc w Trójmieście albo okolicach.

Dodaj komentarz
Lokalizacja